19 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів» від 03.10.2019 р. № 165-ІХ.

Слід відзначити, що ст. 166 прим. 10 КпАП і раніше передбачала відповідальність за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру. Наразі сферу дії статті було розширено.

За які ж дії законотворці передбачили нову відповідальність Законом № 165-IX?

По-перше, за відмову у реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства.

По-друге, за невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом у встановлені строки до ЄДР прийнятих рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази та іншої інформації необхідної для ведення зазначеного реєстру.

По-третє, це безпідставна відмова, видача або анулювання документа дозвільного характеру.

В четверте – це відмова у видачі документа дозвільного характеру при повторному розгляді документів з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (крім неусунення заявником чи усунення не в повному обсязі причин, що стали підставою для попередньої відмови).

Розмір штрафів було збільшено та становитиме від 850 грн до 1700 грн. За повторне вчинення порушень передбачено накладення збільшених штрафів – від 1700 грн до 2550 грн.

Джерело: Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів» від 03.10.2019 р. № 165-ІХ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»