З 1 січня 2020 року платники податків мають подавати декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Про це повідомила ДПС України на своєму веб-порталі.

Але зауважимо, що подавати по новій формі у 2020 році необхідно за  звітні періоди 2020 року. Наприклад, за квартал для новостворених ФОПів чи тих, які переходять на спрощену систему. Такий висновок слідує з вимог п. 46.6 ПКУ.

Нагадаємо, що зміни до форми податкової декларації внесені наказом Мінфіну від 25.04.2019 р.  № 177. Ним і викладено в новій редакції форму декларацію про майновий стан і доходи.

Вважаємо, що за 2019 рік платники мають звітувати за формою затвердженою наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859.

Загалом нова форма декларації про майновий стан та доходи відрізняється від старої тим, що:

  • рядок 8 декларації доповнений новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку».Новий критерій ввели для осіб, які будуть декларувати право на податкову знижку;
  • розрахунок суми ПДФО, для використання права на податкову знижку, виокремили у додаток Ф3;
  • в у розділі ІІ декларації додатково виокремили доходи :
    • нараховані у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру та 
    • отримані від фізособи – орендаря, який не є податковим агентом фізособи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням відмінним від податкової адреси орендодавця.

За повідомленням ДПС України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»