Як відомо, у парламенті було ініційовано обмеження обігу пластикових пакетів на території України. 16 жовтня відповідний законопроект № 2051-1 розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Воно  також працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику. 

Що підтримали на Комітеті? Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства заборонять розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того, хто їх придбав для торгівлі.

Перевірятиме виконання закону Держпродспоживслужба. Вона буде повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства  не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.

Джерело: Урядовий портал

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»