Фіскали наголосили: за порушення граничних термінів розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до посадових осіб юридичних осіб адміністративна відповідальність НЕ застосовується.

Водночас вони завважили: порушення резидентами граничних термінів розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів тягне за собою нарахування пені. Пеню нараховують за кожний день прострочення в розмірі 0,3% суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом НБУ, встановленим на день виникнення заборгованості.

Джерело: роз’яснення ДПСУ, розміщене у категорії 114.10 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Субєктам господарювання, що працюють у сфері ЗЕД, цікавим може бути матеріал «Залік заборгованостей у ЗЕД: чи можна провести, не порушивши валютного законодавства» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»