Минулого тижня Міністр КМУ, Дмитро Дубілет, заявив, що Уряд запускає в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок. Деталі цієї новини читайте тут.

Тепер стали відомі деталі законопроекту авторства Мінсоцполітики.

Зупинимося на деяких з них:

1. Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб. Також можна використовувати й трудову книжку, якщо це передбачено колдоговором.

2. Що стосується місця роботи для застосування норми  про мінімальний розмір ЄСВ, то основним місцем роботи  будуть визначати те, яке вказане в поданій заяві (до відкликання) працівника та відомостях, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб.

3. Інформація з реєстру застрахованих осіб щодо періодів навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватиметься роботодавцям за згодою застрахованої особи.

4. Запис про проходження стажування вноситимуть до реєстру застрахованих осіб в порядку, встановленому ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

5. Включатимуть до реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівників протягом п’яти років з дня набрання чинності вказаним Законом на підставі поданих відомостей.

Джерело: проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»