ДПС підготувала чергові зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств, які представила для обговорення на своєму сайті.

Форму декларації приведуть у відповідність із положеннями ПКУ, якими, зокрема, передбачено збільшення фінрезультату податкового (звітного) періоду:

  • на суму 30%  вартості товарів, у т. ч. необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг, придбаних у неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання;
  • на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам.

Також внесуть зміни до окремих додатків декларації:

  • додаток ПН – щодо заповнення відомостей про нерезидента;
  • додаток ВП – щодо можливості подання платником податку на прибуток фінзвітності за звітний (податковий) період, що уточнюють, якщо уточнюють показники у складі декларації за будь-який наступний податковий період відповідно до пп.  «б» п. 50.1 ПКУ.

З метою контролю за виконанням вимог п.п. 142.1-142.3 ПКУ та п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів внесуть зміни до основної частини декларації та додатку ВП.

Насамкінець форму декларації доповнять додатком ПП, у якому відображатимуть суми податку на прибуток підприємств, які не сплачені до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

Джерело: проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»