17 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект, який визначає правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Ми вже повідомляли про цю ініціативу після ухвалення проекту в першому читанні.

Верифікація – це комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

А державні виплати – це пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Законом визначено основні завдання, права та обов’язки Мінфіну в частині здійснення верифікації державних виплат, а також повноваження органів, що здійснюють державні виплати.

Зокрема, визначаються три основні етапи верифікації:

  • превентивна верифікація – при зверненні фізичної особи за призначенням за державними виплатами;
  • поточна верифікація – під час надання державних виплат фізичним особам;
  • ретроспективна верифікація – після завершення надання державних виплат фізичним особам.

Джерело: законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» від 02.09.2019 р. № 1231

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»