Спеціалісти ДПС роз’яснили, чи застосовують до платників податку відповідальність за подання фінзвітності не за встановленою формою.

Фінзвітність, яку складають та подать відповідно до п. 46.2 ПКУ, платники податку на прибуток та неприбуткові підприємства, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - Декларація) та Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) та їх невід'ємною частиною.

Банки подають форми фінзвітності, визначені Інструкцією № 373.

Податківці наголосили, якщо внаслідок виявлених у фінзвітності помилок підлягають уточненню показники Декларації (Звіту), таке уточнення здійснюють відповідно до положень ст. 50 ПКУ, із поданням до уточнюючої Декларації (Звіту) уточненої фінзвітності за відповідний звітний період.

З урахуванням зазначеного, за подання фінзвітності не за встановленою формою органи Держстату посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності притягують до адміністративної відповідальності, відповідно до ст. 1863 КУпАП.

Джерело: роз’яснення з категорії 102.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про фінзвітність для малих підприємств, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»