ГУ Держпраці у Дніпропетровській області пояснило працівникам підприємства, яке перебуває в процедурі банкрутства, що їм робити аби отримати свою зарплату.

Якщо боржника визнали банкрутом, то проводять інвентаризацію та оцінку його майна, після чого ліквідатор розпочинає продаж його майна.

Кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовують на задоволення вимог кредиторів, у черговості, встановленій ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визначення його банкрутом» від 14.05.1992 р. № 2343-XII.

Тому після порушення провадження у справі про банкрутство підприємства працівник має звернутись до господарського суду із заявою про наявну кредиторську заборгованість по зарплаті. Копію зазначеної заяви направляють розпоряднику майна. Останній зобов’язаний окремо внести до реєстру кредиторів відомості про вимоги щодо виплати зарплати.

Також закон передбачає, що план санації підприємства обов'язково повинен передбачати погашення заборгованості боржника з виплати зарплати.

Всі вимоги щодо виплати заборгованості із зарплати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута задовольняють у першу чергу.

У такому разі примусовим виконанням судових рішень займається державна виконавча служба.

За повідомленням ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»