Національне агентство України з питань державної служби надало роз'яснення, якими саме документами підтверджується рівень вільного володіння державною мовою. Агентство звертає увагу, що згідно з попередньою редакцією ст. 25 Закону про державну службу особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема, мала подавати до конкурсної комісії посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.

Законом щодо перезавантаження влади внесено зміни до Закону про державну службу, зокрема – передбачено, що переможець конкурсу, оголошеного після 25 вересня 2019 року, має надати копії документів про підтвердження рівня вільного володіння державною мовою. Такими документами, на думку НАДС, можуть бути, зокрема, документи державного зразка про середню/вищу освіту, в яких зазначено про вивчення предмета/дисципліни, що підтверджують знання української мови, та посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, отримані до 25 жовтня 2019 року.

Раніше НАДС листом уповноваженим закладам вищої освіти повідомило, що після набрання чинності Законом про перезавантаження влади норми Постанови № 301 перестали відповідати оновленій редакції Закону про державну службу, тому з 25 жовтня 2019 року припиняється робота атестаційних комісій уповноважених закладів вищої освіти.

Джерело: розяснення НАДС від 11.10.2019 р. № 79-р/з

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»