Податковим законодавством не встановлено конкретного переліку первинних документів, які повинні складатися за наслідками тієї чи іншої господарської операції. Однак критерієм правомірності формування податкового обліку є можливість на підставі наявних документів зробити беззаперечний висновок про те, що господарські операції фактично здійснені та спрямовані на отримання доходу. На цьому наголосив ВС/КАС у постанові від 03.09.2019 р. у справі № 810/611/14-а.

Зокрема, на думку суду, на підтвердження спірних господарських операцій у сфері будівництва суб’єкт господарювання повинен був надати документи, що свідчать про фактичне виконання постачальником послуг з проведення будівельно-ремонтних робіт та про результат виконання таких у вигляді:

  • довідок про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3;
  • актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в;
  • кошторисів;
  • проектної документації;
  • календарного графіку виконання робіт тощо.

Джерело:  постанова ВС/КАС від 03.09.2019 р. у справі № 810/611/14-а

 

Суб’єктам господарювання цікавим може бути матеріал «Деталізація змісту й обсягу господарської операції в акті наданих послуг: роз’яснювальна та судова практика» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

 Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»