В Україні скасовують пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту або як його ще називають — пайовий внесок. Сталося це завдяки Закону України від 20.09.2019 р. № 132-IX. Зміни запрацюють із 01.01.2020 р. Однак маємо й перехідні моменти.

Так, договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Упродовж 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці у населеному пункті мають перераховувати до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту (далі - пайова участь). У такому разі розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

  • для нежитлових будівель та споруд – 4% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;
  • для житлових будинків – 2% вартості будівництва об'єкта, що розраховують відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Джерело: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" від 20.09.2019 р. № 132-IX

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»