Мінфін наказом від 16.07.2019 р. № 308 (далі – Наказ № 308) затвердив низку форм у сфері застосування спрощеної системи оподаткування.

Мова йде про форми таких документів, як:

  • заява про застосування спрощеної системи оподаткування;
  • розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;
  • запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;
  • витяг з реєстру платників єдиного податку.

Нагадаємо, що попередньо діючі форми свідоцтва платника єдиного податку, заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, були затверджені наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. № 1675. Зазначений нормативний акт усі роки діяв у незмінній редакції і значною мірою не відповідав положенням чинного законодавства. На підставі Наказу № 308 його визнають таким, що втратив чинність.

Відмітимо: на відміну від свого попередника, Наказ № 308 не містить роз’яснень щодо порядку заповнення затверджених ним форм.

Наказ № 308 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (станом на 15.10.2019 р. не опублікований).

Джерело: наказ Мінфіну "Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку" від 16.07.2019 р. № 308

 

Платникам єдиного податку цікавим може бути матеріал «Як платнику єдиного податку подати декларацію в електронному вигляді» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»