На офіційному порталі Верховної Ради України зареєстровано законопроект (№ 2248 від 09.10.2019), метою якого є скасування обов’язкового ліцензування господарської діяльності пов’язаної зі зберіганням пального для виробничих цілей (не для переробки і продажу) для суб’єктів господарювання усіх форм власності.

Відповідні зміни запропоновано внести до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Необхідність таких змін обґрунтована у пояснювальній записці до законопроєкту, зокрема, тим, що:

  • велика кількість суб’єктів господарювання не встигають своєчасно підготувати необхідний пакет документів;
  • отримання ліцензії викликає негативну реакцію у сільгосптоваровиробників, які зберігають пальне для власних потреб з метою забезпечення продовольчої безпеки країни.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (щодо уточнення порядку отримання ліцензій на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального)" від 09.10.2019 р. № 2248

 

Більше про ліцензування діяльності  зі зберігання пального можна почитати в матеріалі «Ліцензії на право зберігання пального: хто отримує, порядок отримання, відповідальність» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»