9 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив Порядок встановлення спеціальних умов імпорту харчових продуктів та кормів, розроблений Мінекономіки з метою забезпечення охорони території України від занесення особливо небезпечних хвороб тварин.

У Міністерстві зазначають, що ця Постанова ухвалена в рамках наближення до європейського законодавства. Приміром, раніше головний ветеринарний лікар міг безстроково обмежити ввезення продукції. Надалі ветеринарний інспектор зможе тимчасово обмежувати ввезення продукції на 72 години, потім відділ оцінки ризиків робить аналіз і в разі необхідності вводиться довгострокове обмеження на ввезення до його зняття.

Згідно з рішенням уряду буде посилений контроль за переміщенням харчових продуктів та кормів через державний кордон України, що у свою чергу призведе до покращення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней.

Ми вже повідомляли, що на офіційному сайті ДРСУ було оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення спеціальних умов імпорту харчових продуктів та кормів". Згідно з ним Держпродспоживслужба має регулярно здійснювати оцінку ризику наявності небезпечного фактору у вантажі, що ввозиться (пересилається) на митну територію України. У разі перевищення ним прийнятного рівня Держпродспоживслужба надаватиме пропозиції Мінекономіки щодо необхідності встановлення спеціальних умов імпорту. А інформацію про встановлені спеціальні умови повинні оприлюднювати на сайті Держпродспоживслужби у день їх запровадження.

Джерело: сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

 

Про штрафи  за правопорушення у сфері обігу харчових продуктів читайте в матеріалі газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»