Минулого тижня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників.

У Мін’юсті наголошують, що прийнятий парламентом закон виключає акредитованих суб’єктів із числа суб’єктів, що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації. Також підвищується відповідальність за порушення в цій сфері. Зокрема, встановлено визначення КМУ критеріїв, за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації.

Серед іншого законом встановлено обов’язок реєстратора визначати обсяг цивільної дієздатності фізосіб і цивільної правоздатності та дієздатності юросіб, а також перевіряти повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав у разі реєстрації прав не в результаті вчинення нотаріальної дії.

Крім того, встановлюється додатковий захист нотаріально засвідчених документів шляхом викладення їх на спеціальних бланках.

Джерело: сайт Мін’юсту

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»