Дніпропетровська ДПС нагадала, що у разі зміни даних про платника ПДВ (податкового номера/найменування/місцезнаходження), а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ платник податку має пройти перереєстрацію.

Для цього платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація». Другий аркуш реєстраційної заяви не заповнюється та не подається до контролюючого органу.

Таку заяву слід подати протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації (п. 183.7 ПКУ).

У разі подання реєстраційної заяви (ф. № 1-ПДВ) з позначкою «Перереєстрація» платник ПДВ повинен вказати підстави для перереєстрації згідно з п. 183.15 ПКУ. Місцезнаходження (місце проживання) платника заповнюється у разі перереєстрації у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання).

Поле «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу» у такій реєстраційній заяві можна не заповнювати.

Джерело: повідомлення на веб-сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»