ДПСУ повідомила про оприлюднення Проекту наказу Мінфіну «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167».

Так, з 01.01.2020 змінюється порядок обліку податкових пільг. Зокрема, скасовується обов’язок подання платниками податків Звіту про суми податкових пільг. Натомість таких платників зобов’язали вести облік податкових пільг з одночасним відображенням інформації про суми податкових пільг у податковій звітності, у тому числі й у податковій звітності з ПДВ.

Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити, зокрема, такі дані:

  • код пільги;
  • найменування пільги згідно з довідником пільг;
  • суму податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги.

На сьогодні форми ПДВ-звітності не дають можливості реалізувати зазначені зміни. Тож було вирішено:

  • внести відповідні зміни до форми ПДВ-декларації та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі — Порядок № 21);
  • скасувати Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПАУ від 29.03.2011 р. № 167.

Зокрема, в Порядку № 21 буде прописано порядок визначення сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. Відповідно, буде оновлено й додаток Д6 до декларації з ПДВ, порядок заповнення якого визначатиме новий розділ V1 Порядку № 21.

Крім того, проект наказу приведено у відповідність до вимог постанови Правління НБУ «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28.12.2018 р. № 162 щодо формування номера банківського рахунку відповідно до правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

  • поштову — 04655, МПС, м. Київ — 53, Львівська площа, 8, Державна податкова служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну — m.temruk@sfs.gov.ua

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті ДПСУ

 

Про заповнення ПДВ-декларації ми розповідали в статтях сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»