Мета законопроекту № 2207 -  впровадження поводження з побутовими та іншими відходами як з ресурсом сталого розвитку циклічної економіки, визначення  засад та механізмів контролю для забезпечення захисту здоров’я людей та довкілля.

Суб’єкти господарювання для здійснення операцій збирання, перевезення та оброблення побутовими та іншими відходів зобов’язані будуть отримати дозвіл на здійснення операцій з управління побутовими та іншими відходами до початку своєї діяльності. Господарську діяльність з управління небезпечними побутовими та іншими відходами суб’єкти господарювання будуть здійснюватиыс на підставі ліцензії.

Майбутній закон вимагає, щоб обліку підлягали усі побутові та інші відходи, утворені, зібрані, перевезені та оброблені на території України. Для цього власники побутових та інших відходів, інші суб’єкти господарювання будуть зобов’язані вести облікові книги утворення побутових та інших відходів та здійснення операцій з управління побутовими та іншими відходами.

Фінансування заходів у сфері управління побутовими та іншими відходами буде здійснюватися за рахунок коштів власників побутових та інших відходів.

Крім того, законопроектом встановлені заходи відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства. Так, за псування, забруднення та засмічення сільськогосподарських та інших земель хімічними речовинами та побутовими та іншими відходами запровадять адміністративний штраф для громадян – від 1700 до 6800 грн, а для посадових осіб та фізосіб-підприємців – від 4250 до 8500 грн.

Адміністративний штраф за порушення вимог управління побутовими та іншими відходами під час їх збирання, перевезення та оброблення зросте до меж від 1700 до 6800 грн – для громадян, від 4250 до 8500 грн – для посадовців та підприємців. Порушення правил ведення обліку відходів призведе до накладення штрафу на посадових осіб чи підприємців у розмірі від 510 до 850 грн.

У разі схвалення цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Джерело: законопроект «Про управління побутовими та іншими відходами» ід 03.10.2019 р. № 2207

 

Про облік відходів у швейному виробництві читайте в матеріалі газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»