ДПС розглянула випадок, коли товариство — платник ПДВ надає послуги з організації доставки вантажів на митній території України. Для цього товариство залучає інших суб’єктів господарювання — перевізників, яких забезпечує смарт-картами на пальне. Водночас в договорі були встановлені норми та мета використання пального, отриманого з використанням таких смарт-карт. Передача права власності на пальне від товариства до перевізника не відбувається.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) товариством — платником ПДВ постачальникам пального у разі придбання смарт-карт, зокрема для заправки паливом перевізників вантажів, включаються до складу податкового кредиту. Звісно, за умови підтвердження зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Причому суму ПДВ товариство включає до складу податкового кредиту на дату першої події в операції у відповідності до п.п. 198.2, 198.3, 198.6 ПКУ.

Окрім того контролери зазначили, що до операції із забезпечення перевізників вантажів смарт-картами на пальне норми п. 198.5 ПКУ не застосовуються, а податковий кредит, сформований платником податку при придбанні таких смарт-карт, не коригується. Адже мета такої операції — здійснення вантажних перевезень, що є господарською діяльністю. До того ж норму та мету використання пального встановлено в договорах перевезення.

Джерело: ІПК ДПСУ від 10.09.2019 р.  № 101/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»