Вся інформація про закупівлю розміщена у вільному доступі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі закупівель prozorro.gov.ua, а модуль аукціону є загальнодоступним. Тож будь-хто може відкрити посилання auction.openprocurement.org і в режимі реального часу спостерігати за ходом усіх аукціонів у системі ProZorro.

Це дозволяє не тільки відслідковувати, на що витрачають кошти у публічних закупівлях, а ще й  обирати замовникам найоптимальніше поєднання ціни та якості. Таким чином, відкритість публічних закупівель сприяє розвитку бізнесу.

Водночас податкова служба за допомогою моніторингу аналітичної інформації з системи ProZorro виявляє  недобросовісних платників податків та  недоброчесних  постачальників, які намагаються провести махінації.

Протягом  2019 року  ревізори  ГУ ДПС у м. Києві  за рахунок контрольно-перевірочних  заходів  встановили  4  фізособи-підприємці та  донарахували їм податки на суму  7,5 млн. грн. Ці підприємці не задекларували отримані доходи  від здійснення  підприємницької діяльності  та не сплатили з них  податки до бюджету.

Фіскали також встановили, зокрема, що з метою ухилення від оподаткування шляхом ведення «сімейного бізнесу» - батько з сином зареєструвались фізособами- підприємцями та протягом 2018 р. реалізували через систему ProZorro товари і послуги на суму 7,2 млн. грн. Але податкову  звітність вони не подали, доходи не задекларували, податки не  сплатили. За наслідками перевірки цих підприємців донараховано податків на суму 1,3 млн. грн.

Джерело: повідомлення ДПС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»