Податківці роз'яснили, як  оподатковувати сплачені кошти за навчання фізособи, якщо  сума перевищує трикратний розмір мінімальної зарплати (далі -МЗП).

За загальним правилом, суму, сплачену юрособою за навчання фізособи у вітчизняних ВНЗ чи ПТУ, не включають до складу оподатковуваного доходу такої фізособи. Але, за умови, коли така суму не перевищує 3-кратний розмір МЗП, встановленої  на 1 січня звітного року  за кожний повний або неповний місяць навчання (п.165.1.21 ПКУ). Тож якщо  вартість навчання  за місяць  у 2019 р. не перескочить показник 12519 грн, ПДФО нараховувати не потрібно.

 Коли ж роботодавець оплатить навчання свого співробітника в більшій сумі, ніж зазначений ліміт, суму перевищення необхідно оподаткувати ПДФО за ставкою 18% та відобразити у формі № 1ДФ із ознакою доходу «145».

Нагадаємо: як голка за ниткою, услід за ПДФО іде військовий збір. Тож роботодавцю   перераховану суму перевищення вартості оплати за навчання доведеться ще й оподаткувати військовим збором за ставкою 1,5%.

Джерело: роз’яснення з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua) 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»