Фахівці ДФСУ роз’яснили, як у разі заповнення додатка 6 до декларації акцизного податку слід поділяти алкогольні напої.

Отже, підакцизні товари підлягають відображенню в додатку 6 наступним чином.

Рядок 1 – лікеро-горілчана продукція.

У цьому рядку зазначають  горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяють  на горілки та горілки особливі. Лікеро-горілчані напої в свою чергу поділяють на групи: лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, напої десертні.

Також у цьому рядку зазначают слабоалкогольні напої – алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 відс. об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см. куб., виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю. Зокрема – «SHAKE», «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік», «Рево» та інші.

Рядок 2виноробна продукція, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше.

Виноробна продукція – вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне та інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід (пп. 14.1.26 ПКУ).

На підставі цього у рядку 2 зазначають інші алкогольні напої, отримані шляхом переробки та збродження плодів та ягід, соків плодово-ягідних за спеціальною технологією міцністю до 8,5 відс. об’ємних одиниць, а саме: сидри, перрі та інші.

Також у рядку 2 вказують інші спиртові дистиляти – віскі, ром, джин, текіла, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше та інші товари, які не відносяться до рядка 1.

Рядок 3 – пиво.

У цьому рядку зазначають пиво, пиво спеціальне – «BEERMIX».

Водночас пиво безалкогольне, яке зазначено у товарній позиції 2202 згідно з УКТ ЗЕД, не є підакцизним товаром.

Розділ Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» декларації акцизного податку слід  заповнювати на підставі додатка 6.

Джерело:  роз’яснення, розміщене в категорії 116.07  розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Суб’єктам господарювання, що працюють з алкогольними напоями, корисним може бути матеріал «Електронна ТТН на переміщення спирту етилового й алкогольних напоїв: порядок реєстрації» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»