ДПС роз’яснила, чи потрібно коригувати фінрезультат до оподаткування за операціями з договорами добровільного медичного страхування у разі припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою — працівником.

Договір, за яким страхова виплата здійснюється безпосередньо страхувальнику-фізособі у разі пред’явлення нею підтверджуючих документів із закладів охорони здоров’я, не вважається договором добровільного медичного страхування в розумінні положень пп. 14.1.521 ПКУ.

У разі звільнення працівника — застрахованої особи та за наявності укладеної тристоронньої угоди про переведення прав страхувальника на застраховану особу строк дії договору добровільного медичного страхування не змінюється. Такий договір не припиняється до завершення свого мінімального строку дії, визначеного пп. 14.1.521 ПКУ. Тож коригування, передбачене ст. 1231 ПКУ, не застосовується.

Також у разі припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою може укладатися додаткова угода про припинення договору добровільного медичного страхування. У такому разі платник податку на прибуток — страхувальник, який визнав у бухобліку витрати, збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму попередньо сплачених за застраховану особу платежів із нарахуванням пені в розмірі 120% облікової ставки НБУ. Застосовують ставку, що діяла на кінець звітного періоду, в якому відбулося розірвання договору або такий договір перестав відповідати вимогам, передбаченим пп. 14.1.521 ПКУ.

Крім того, положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на суму отриманої страхувальником страхової премії, повернутої страховиком, у зв’язку із припиненням договору добровільного медичного страхування щодо звільненої застрахованої особи. Такі операції відображають за правилами бухобліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Джерело: ІПК ДПСУ від 26.09.2019 р. № 382/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

 

Про облік добровільного медстрахування ми розповідали в статті «Особливості обліку й оподаткування добровільного медичного страхування працівників» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»