За це рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України 3 жовтня проголосували 244 народні депутати. Серед найбільш помітних новацій законопроекту № 2143-3:

  • розмежування посад і повноважень Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації;
  • відновлення районних у місті Києві рад як представницьких органів жителів районів Києва;
  • створення Київського магістрату;
  • функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг тощо.

Так, Київський міський голова буде очолювати Київський магістрат – виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації буде здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

У кожному районі міста Києва за рішенням районної у місті Києві ради може створюватися Ратуша. Це буде окрема будівля, що є місцем розташування органів місцевого самоврядування відповідного району у місті Києві, інших органів, які їм підпорядковані. Ратуша має стати центром надання соціальних, адміністративних та інших послуг.

Також керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов’яжуть в десятиденний термін надавати на вимогу голови Київської міської державної адміністрації необхідну інформацію в межах, визначених законом.

Джерело: законопроект  "Про місто Київ - столицю України"  від 24.09.2019 р. № 2143-3

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»