Податківці пояснили, в декларації якого звітного періоду слід відображати обсяги пального за складеними акцизними накладними/розрахунками коригування, якщо дата їх складання та дата реєстрації в ЄРАН припадають на різні звітні періоди. Вони також вказали, як відображаються обсяги пального за складеними розрахунками коригування до акцизних накладних у зв'язку із збільшенням/зменшенням обсягу отриманого/реалізованого пального.

У декларації акцизного податку відображаються акцизні накладні/розрахунки коригування, які зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних того звітного періоду, за який подається Декларація, в тому числі ті, що складені у двох примірниках – у разі реєстрації в ЄРАН другого примірника того звітного періоду, за який подається Декларація.

При цьому, відображення розрахунків коригування до акцизних накладних здійснюється у таких графах Додатка 1 прим. 1 до Декларації:

  • у графі 4 зазначають  обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до вхідних (отриманих) акцизних накладних;
  • у графі 5 зазначають обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до вихідних (надісланих) акцизних накладних.

Джерело:  роз’яснення з категорії 116.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Суб’єктам господарювання, що працюють з пальним, цікавими можуть бути матеріали «Ліцензії на право зберігання пального: хто отримує, порядок отримання, відповідальність» та «Ліцензії на пальне: бухгалтерський та податковий облік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»