ДПС роз’яснила, що порядок оподаткування ПДВ операцій з надання доступу до відповідного контенту та/або дозволу на преінсталяцію (попередню інсталяцію) комп’ютерної програми залежить від умов цивільно-правового договору.

Так, згідно цивільно-правового договору може надаватися доступ до відповідного контенту та/або дозвіл на преінсталяцію (попередню інсталяцію) комп’ютерної програми. А скориставшись таким доступом/дозволом платник податку (покупець) отримує програмну продукцію або право на використання програмної продукції. Для цілей оподаткування ПДВ операцію з надання доступу до відповідного контенту та/або дозволу на преінсталяцію (попередню інсталяцію) комп’ютерної програми розцінюють як операцію з постачання програмної продукції або операцію з надання права на використання програмної продукції.

Така операція не підлягає оподаткуванню ПДВ відповідно до п. 261 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ або пп. 196.1.6 ПКУ (залежно від умов, визначених цивільно-правовим договором).

Може бути й таке, що згідно цивільно-правового договору надається право на пошук, обробку і отримання (завантаження) інформації та інші аналогічні дії, що здійснюються за допомогою такого контенту без фактичного постачання платнику (покупцю) програмної продукції чи без надання права на використання програмної продукції.

Операція з надання такого доступу розцінюється як операція з надання послуг із пошуку, обробки, отримання інформації та інших аналогічних дій, яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку з нарахуванням ПДВ за ставкою 20%.

Джерело: ІПК ДПСУ від 26.09.2019 р. № 408/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»