Держпраці роз’яснила, чи вправі бухгалтер нарахувати і виплатити відпускні за місяць до відпустки та вказала алгоритм дій бухгалтера за вказаних обставин.

Трудове законодавство вимагає від роботодавця дотримуватися мінімальних строків виплати відпускних працівнику - не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (ст. 115 КзПП). Але граничного максимального терміну виплати відпускних законодавством не передбачено. Тож  нарахувати і виплатити відпускні можна і раніше: як за тиждень, так і за місяць до відпустки співробітника. І це не буде вважатись порушенням.

Але необхідно пам’ятати, що відпускні, як правило,  розраховують виходячи із сум заробітної плати працівника за період, що передує виходу у відпустку. Розраховують середню зарплату працівника для оплати днів відпочинку відповідно до Порядку від 08.02.1995 р. № 100.

При цьому слід врахувати, що розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для оплати часу відпустки залежить не від місяця, в якому видали наказ про відпустку, а від того, у якому місяці працівник йде у відпустку.

Тож при настанні відпустки (коли буде відома фактична сума зарплати працівника у розрахунковому періоді) суму відпускних бухгалтер повинен перерахувати з урахуванням вимог Порядку №100.

За повідомленням ГУ Держпраці у Миколаївській області

 

Як впливає на відпускні помилка в кількості днів відпустки без збереження зарплати читайте тут.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»