ДПСУ роз’яснила, чи потрібно сплачувати акцизний податок у разі ввезення   на митну територію України пального у споживчій тарі невеликої ємності та отримувати ліцензію у разі реалізації цього пального.

Податківці вказали, що суб’єкти господарювання можуть здійснювати на митній території України операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками, без отримання ліцензій. Адже такі операції у розумінні пп. 14.1.212 ПКУ не вважають реалізацією пального. 

Водночас фахівці ДПСУ завважили: у разі ввезення з 01.07.2019 р. на митну територію України пального виключно у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) виникає зобов’язання зі сплати акцизного податку.

А при подальшій його реалізації у такій тарі суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального. Відповідно, він не є платником акцизного податку з реалізації пального, і в нього відсутній обов’язок складати акцизні накладні під час здійснення таких операцій. Також такий суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу і в нього не виникає зобов’язання реєструвати акцизні склади.

Джерело: ІПК ДПСУ від 13.09.2019 р. № 172/6/99-00-04-02-06-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»