Надання первинних документів поза межами строку, встановленого  абз. 2 п. 44.7 ПКУ, не спростовує висновок контролюючого органу про не підтвердження підприємством показників податкового обліку відповідними документами.  Таку позицію, висловлену судами попередніх інстанції, підтримав Верховний Суд  у постанові від 06.08.2019 р. у справі № 160/8441/18.

За обставинами справи первинні документи були подані платником податків разом зі скаргою на податкове повідомлення-рішення в процедурі адміністративного оскарження. Однак суд завважив, що надання платником податків фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності задекларованих платником показників податкового обліку. Позивач не надав документи для проведення перевірки, в тому числі, й у строк, визначений абз. 2 п. 44.7 ПКУ. Тому у контролюючого органу були законні підстави провести перевірку з використанням наявної у нього податкової інформації щодо задекларованих позивачем сум податкового кредиту та визнати ці суми не підтвердженими документально.

Джерело:  постанова Верховного Суду від 06.08.2019 р. у справі № 160/8441/18

 

Увазі суб’єктів господарювання пропонуємо матеріал «Порядок надання документів для перевірки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»