Уряд зареєстрував у Раді законопроект, який удосконалить національне законодавства у сфері фінансового моніторингу. Фактично йдеться про новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Серед пропонованих змін найбільш очікувана — суму фіноперацій, яка потрапить від обов’язковий фінмоніторинг, збільшать зі 150 до 400 тис. грн, а кількість ознак таких операцій зменшать з 17 до 4.

Також банки будуть зобов’язані  перевіряти клієнтів, що здійснюють перекази (у т. ч. міжнародні) без відкриття рахунка на суму, що дорівнює чи перевищує 30 тис. грн (наразі ця сума складає 15  тис. грн).

Відтак, при ініціюванні переказу в межах України з використанням електронних платіжних засобів, електронних грошей на суму, що є меншою ніж 30тис. грн, такий переказ повинен супроводжуватися як мінімум:

  • номером рахунку або унікальним  номером електронного  платіжного засобу платника (ініціатора переказу) та номером рахунку

або

  • унікальним  номером електронного  платіжного засобу отримувача чи, за відсутності рахунка, унікальним обліковим номером фінансової операції.

Перекази будуть супроводжуватись інформацією про платника (ініціатора переказу) та отримувача:

  • фізособу (фізособу — підприємця) — прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові; номер її рахунка або унікальний  номер електронного  платіжного засобу, чи за відсутності рахунка — унікальний обліковий номер фінансової операції;
  • юрособу — повне найменування, номер рахунка або унікальний  номер електронного  платіжного засобу, чи за відсутності рахунка — унікальний обліковий номер фінансової операції.

Джерело: законопроект ро запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" № 2179 від 25.09.2019 р.

 

Із 01.11.2019 р. у реквізиті розрахункового документа «Рахунок» треба зазначати номер рахунка платника/отримувача тільки за стандартом IBAN. Про це йшлось у статті «Банківські рахунки за стандартом IBAN: що потрібно враховувати» газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»