Фахівці ДПСУ розглянули питання щодо необхідності отримувати ліцензію та реєструвати акцизний склад у разі здійснення діяльності з придбання та подальшої реалізації карток та талонів (скрейч-карток) на дизельне пальне та бензин.

На жаль, чітких відповідей на питання платника податків контролери не надали, однак з наведених роз’яснень можна дійти висновку, що:

1) ліцензія на реалізацію карток та талонів на пальне не потрібна, адже відповідна діяльність не відповідає визначенням понять «оптова торгівля пальним» та «роздрібна торгівля пальним», наведеним у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР;

2) реєструвати акцизний склад також не потрібно, оскільки при здійсненні діяльності з реалізації карток та талонів на пальне суб’єкт господарювання не буде вважатися розпорядником акцизного складу. Адже він не здійснюватиме виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі. Також такий суб’єкт господарювання не повинен реєструватися платником акцизного податку та складати акцизні накладні.

Джерело: ІПК ДФСУ від 20.09.2019 р. № 333/6/99-00-04-02-06-15/ІПК

 

Детальніше про випадки, коли потрібно реєструвати акцизний склад, можна почитати в матеріалі «Стаціонарні акцизні склади: за яких умов і як реєструвати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»