ДПС роз’яснила порядок реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування на суму показника «∑Перевищ».

Платник ПДВ має право зареєструвати в порядку, визначеному абз. 1 п. 2001.9 ПКУ, тільки ті податкові накладні за звітні періоди, в яких виникло перевищення задекларованих податкових зобов’язань над сумою податку в ЄРПН («∑Перевищ»).

Для цього платник податку у складі ПДВ-звітності за звітний (податковий) період, у якому задекларовано податкові зобов’язання, за якими податкові накладні не були зареєстровані в ЄРПН, в додатку 5 до декларації з ПДВ (таблиця 1.1) має вказати інформацію щодо таких податкових накладних.

Водночас механізм реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування за рахунок показника «∑Перевищ» дозволяє платникам податку на суму податку, визначену п. 2001.9 ПКУ (далі — «∑НаклПеревищ»), реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування, суми ПДВ по яких задекларовані в ПДВ-звітності за відповідний звітний період. Звісно, за умови сплати платником податку до бюджету задекларованих податкових зобов’язань, що не призводить до порушення принципу функціонування СЕА ПДВ.

Так, під час обрахунку показника «∑НаклПеревищ» враховують:

  • суми ПДВ, обраховані виходячи з обсягу постачання товарів/послуг, зазначеного платником податку у ПДВ-звітності за відповідні звітні періоди;
  • суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом відповідних звітних періодів;
  • суми податкових зобов’язань із ПДВ, задекларовані до сплати в бюджет (з урахуванням уточнюючих розрахунків);
  • суми поповнення основного рахунку в СЕА ПДВ.

Отже, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється:

  • за умови, що сума показника «∑Накл» більше або дорівнює значенню суми ПДВ у таких податкових накладних/розрахунках коригування

або

  • на суму позитивного значення показника «∑НаклПеревищ», обрахованого за відповідний звітний період.

Водночас в рамках СЕА ПДВ виключена можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, які не забезпечені грошовими коштами або «вхідним» податковим кредитом. Це в свою чергу відповідає принципу функціонування СЕА ПДВ, визначеному ст. 2001 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 20.09.2019 р. № 335/6/99-00-04-02-03-15/ІПК

 

Про те, як збільшити реєстраційний ліміт, можна дізнатися зі статті «Не вистачає реєстраційного ліміту: що робити» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»