Об`єкт нерухомості вважається самочинно збудованим за наявності хоча б однієї із трьох ознак:

1) він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена в установленому порядку для цієї мети;

2) об`єкт нерухомості збудовано без належного документа чи належно затвердженого проекту;

3) об`єкт нерухомості збудований з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

З посиланням на ч. 1 ст. 376 ЦКУ на цьому наголосив Господарський суд Івано-Франківської області у рішенні від 08.08.2019 р. у справі № 909/485/19.

Водночас суд завважив: під наданням земельної ділянки слід розуміти рішення компетентного органу влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або надання у користування, або передачу права користування земельною ділянкою на підставі цивільно-правових договорів із фізичною чи юридичною особою. Не може вважатися наданням земельної ділянки лише рішення компетентного органу влади про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або для розробки проекту забудови.

 

Суб’єктам господарювання - власникам нерухомого майна цікавим може бути матеріал «Декларація з податку на нерухомість: вивчаємо нововведення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»