Так, з 1 січня 2014 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 р. № 657-VII.

З нового року новозареєстрований суб’єкт господарювання може бути добровільно зареєстрований платником ПДВ чи єдиного податку одразу після його державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів. Реєстрацію новозареєстрованого суб’єкта господарювання платником єдиного податку орган Міндоходів повинен провести протягом 2 робочих днів із дня отримання заяви від такого суб’єкта або від держреєстратора, а платником ПДВ — з бажаного дня, зазначеного платником у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження заяви, якщо в ній не зазначено бажаного дня.

Скорочено термін повідомлення банками податкових органів про відкриття або закриття рахунків платників податків із 3 робочих днів до не пізніше ніж на наступний робочий день із дня відкриття або закриття рахунків.

Свідоцтво платника податку на додану вартість та єдиного податку буде замінено випискою з реєстру платників податку на додану вартість та реєстру платників єдиного податку. Реєстри таких платників будуть розміщені на суб-сайті Міндоходів, із яких можна буде отримати інформацію як про власну реєстрацію платником податків, так і про свого контрагента. Дані на цьому сайті оновлюватимуться щодня.

Витяги з реєстру платників ПДВ або єдиного податку платник може отримати безкоштовно за поданою заявою до органу Міндоходів. Витяг надається органом Міндоходів протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру. Під час проведення перевірок посадові особи контролюючого органу не мають права вимагати в платника податків отримувати витяг із відповідного реєстру про взяття такого платника податків на облік.

Обов’язок платника податків повідомляти в контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано, а державні установи самостійно отримуватимуть необхідні відомості в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Мораторій на штрафні санкції за неподання або порушення терміну подання фізичними особами до контролюючих органів відомостей про зміну даних, які вносяться до Держреєстру фізичних осіб — платників податків, продовжено з 01.01.2014 р. до 01.01.2016 р.

Анулювання реєстрації платника єдиного податку може здійснюватися в разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом 2 кварталів підряд. При цьому в разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням податкових органів суб’єкт господарювання може знову перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів.

З обов’язкових реквізитів податкової накладної виключено номер і дату митної декларації, тобто такі реквізити в податковій накладній не заповнюватимуться.

У разі ненадання покупцю податкової накладної або порушення порядку її заповнення та реєстрації в Єдиному реєстрі продавець має право подати скаргу на контрагента протягом 60 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової декларації за звітний період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи реєстрації.

Штрафні санкції за помилки в податковому розрахунку за формою 1ДФ не застосовуватимуться у випадках, якщо такі помилки не призвели до неправильного визначення податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб.

Заповнювати будь-яку звітність за тимчасовими та постійними податковими різницями й додавати її до податкової звітності — виключне право, а не обов’язок платника податку.

Інформаційно-комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»