У вересні територіальні органи Держгеокадастру провели  2 219 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За їх результатами було встановлено 1 005 порушень. Усього за цей період було нараховано 5,29 млн грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання земель та зняття родючого шару ґрунту, з них 3,29 млн грн було відшкодовано у добровільному порядку.

За результатами перевірок фахівці направили до правоохоронних органів 81 матеріал про порушення вимог законодавства, у тому числі, що містять ознаки злочину.

Загалом з початку 2017 року до сьогодні територіальні органи Держгеокадастру провели 37 869 перевірок дотримання вимог законодавства під час використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення. За їх результатами було встановлено 20 948 порушень. Усього за весь період реалізації Держгеокадастром функцій з державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель, родючістю ґрунтів було нараховано 170 млн грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання земель та зняття родючого шару ґрунту.

Нагадаємо, що нещодавно уряд змінив Положення про моніторинг земель і Порядок ведення ДЗК, нормативно закріпив можливість отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в електронній формі та оновив Порядок проведення інвентаризації земель.

Джерело: сайт Депжгеокадастру

 

Про правила сплати земельного податку читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»