У стінах парламенту з'явився законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)» від 20.09.2019 р. № 2166.

Його мета - удосконалити норми чинного законодавства щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Зокрема, народні обранці пропонують внести зміни до ст. ст. 4 і 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,  завдяки яким планують  поширити пільги щодо сплати ЄСВ  на пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Окрім того законопроект має врегулювати питання сплати ЄСВ у разі безпідставного встановлення фізособам-підприємцям ознаки незалежної професійної діяльності.

Джерело: законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)» від 20.09.2019 р. № 2166

 

Про те, на чий бік стають слуги Феміди у спорах щодо подвійного нарахування ЄСВ за результатами здійснення одного й того ж виду госпдіяльності у разі  безпідставного встановлення фізособам-підприємцям ознаки незалежної професійної діяльності,  читайте в матеріалі газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»