20 вересня 2019 року набрав чинності наказ Мінекономрозвитку № 1341. Ним відкоригували Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Завдяки змінам уточнені терміни, а також конкретизовано та розширено інформацію про публічні закупівлі, яка формується в електронній системі закупівель.

Тепер розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється шляхом заповнення у ній електронних форм та завантаження електронних документів через автоматизоване робоче місце відповідного суб’єкта. Це правило діє щодо розміщення інформації замовником, централізованою закупівельною організацією (далі – ЦЗО), учасником, органом оскарження чи органами державного фінансового контролю.

У разі, якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження електронних документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних форм з окремими полями.

Оприлюднення інформації на веб-порталі буде здійснюватися електронною системою закупівель автоматично.

Замовник, ЦЗО, орган оскарження та органи державного фінансового контролю будуть самостійно та безоплатно розміщувати (оприлюднювати) інформацію про закупівлю.

За потреби, скажімо – у разі  технічних збоїв під час унесення та/або заповнення інформації через автоматизовані робочі місця, які призводять до того, що інформація не розміщується або не оприлюднюється, відповідний суб’єкт буде здійснювати свої дії повторно відповідно до вимог та в межах строків, установлених Законом про публічні закупівлі.

Якщо замовник не має можливості розмістити інформацію через авторизований електронний майданчик, відключений від електронної системи закупівель, він повинен розмістити необхідну інформацію через інший авторизований електронний майданчик, а в разі відсутності такої можливості - через веб-портал.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»