На офіційному сайті ДРСУ оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення спеціальних умов імпорту харчових продуктів та кормів». Зазначений документ розроблений Мінекономіки відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» від 18.05.2017 р. № 2042-VIII.

Згідно із Порядком Держпродспоживслужба має регулярно здійснювати оцінку ризику наявності небезпечного фактору у вантажі, що ввозиться (пересилається) на митну територію України. У разі перевищення ним прийнятного рівня Держпродспоживслужба  надаватиме пропозиції Мінекономіки щодо необхідності встановлення спеціальних умов імпорту.

Спеціальні умови щодо вантажів з продуктами, які надходять з певної країни або її окремої території (зони або компартмента), можуть включати:

1) проведення діагностичних досліджень стосовно тварин, з яких отримано харчові продукти та корми тваринного походження, та/або умов їх вакцинацій та/або карантинування;

2) методи обробки та/або переробки харчових продуктів та кормів залежно від території їх походження;

3) обов'язковість ввезення вантажу через призначений прикордонний інспекційний пост або призначений пункт пропуску на державному кордоні України;

4) обов`язковість проведення лабораторного дослідження (випробування) відібраного з вантажу зразка та супроводження вантажу відповідним висновком (звітом) акредитованої лабораторії;

5) обов'язковість іншого заходу за умови, що такий застосовується хоча б однією країною-експортером щодо вантажів, які ввозяться (пересилаються) на її територію, або якщо такий захід рекомендований відповідною міжнародною організацією, членом якої є Україна.

Інформацію про встановлені спеціальні умови  будуть оприлюднювати на сайті Держпродспоживслужби у день їх запровадження.

Джерело: проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку встановлення спеціальних умов імпорту харчових продуктів та кормів»

 

Суб’єктам господарювання-імпортерам цікавим може бути матеріал «Імпорт товарів: документальні підстави для оприбуткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»