ДПС роз’яснила, що передача установником управління (у т.ч. фізособою) майна управителю та повернення такого майна управителем у межах договору управління майном ПДВ не оподатковуються. Адже право власності на таке майно не переходить.

А ось надання послуги по управлінню майном, яка здійснюється управителем — платником ПДВ за плату (винагороду) та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки послуг. Тому таку операцію оподатковують ПДВ на загальних підставах (за основною ставкою ПДВ — 20%).

Крім винагороди згідно з договором управитель отримує відшкодування необхідних витрат, понесених ним у зв’язку з управлінням майном. Таке відшкодування за своєю суттю є компенсацією окремих елементів витрат, з яких складається вартість послуги з управління майном, та включається до бази оподаткування ПДВ.

Отже, отримання винагороди в межах договору управління майном управитель відображає у ПДВ-звітності як операцію з постачання послуг, що оподатковують  ПДВ на загальних підставах.

Передання управителем установнику управління грошових коштів, отриманих ним у результаті здійснення операцій з майном, не є постачанням товарів/послуг. Відповідно, таку операцію не оподатковують ПДВ і у ПДВ-звітності не відображають.

Джерело: ІПК ДПСУ від 16.09.2019 р. № 242/6/99-00-07-01-01-15/ІПК

 

Більше про визначення об’єктыв обкладання ПДВ читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Об’єкти обкладання ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»