19 вересня на нараді в Мінінфраструктури, вкотре запропонували спростити порядок розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

В свою чергу, заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк зауважив, що новий законопроєкт необхідно внести до Верховної Ради до кінця поточного року.

"Будь-яке спрощення і зменшення вартості стимулює ринок. Необхідно розробити простий і зрозумілий механізм, де б не було потреби іти за оцінюваннями або доказовою базою. Ми за те, щоб було менше маніпуляцій і все було на прозорих принципах" – підкреслив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Вони пропонують, розділити всі авто з іноземною реєстрацією на дві категорії, до яких будуть застосовувати різні ставки розмитнення.

Перша категорія – це більш старі автомобілі, які вже перебувають на території України, до певного об’єму і до певного віку. До такої категорії пропонують встановити єдину ставку розмитнення, єдиний платіж. Таким підходом знімуть 80% проблеми.

Друга категорія – більш нові автомобілі, які будуть розмитнювати по спеціальній формулі.

Зверніть увагу! Державна митна служба вже працює над тим, щоб до кінця року запустити відповідний калькулятор розрахунку платежів.

За інформацією пресслужби Міністерства інфраструктури України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»