Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час конференції щодо управління держресурсами "Земля як фактор розвитку українського села".

Він пояснив, що сам продаж землі буде відбуватись виключно на публічних електронних торгах за стартовою ціною не нижче нормативної грошової оцінки (НГО). За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю.

На конференції також був присутній Президент України, який наголосив, що питання продажу землі є дуже чутливим, тому потребує широкого публічного обговорення. Зокрема для того, щоб знайти оптимальні та збалансовані рішення в моделі відкритого ринку землі.

Реформа вступить у силу лише через рік – із 1 жовтня 2020 року.

Також анонсували створення Програми підтримки дешевих кредитів на купівлю земельної ділянки, обладнання чи техніки. Програма запрацює вже з 2020 року.

На замітку: Уряд створив безкоштовну гарячу лінію – 1545, куди може зателефонувати будь-який громадянин України для одержання консультацій із будь-якого питання стосовно земельної реформи.

За інформацією Урядового порталу та Офіційного інтернет - представництва Президента України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»