19 вересня Верховна Рада розглянула у другому читанні та підтримала в цілому запровадження з 1 січня 2021 року об’єднаної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізічних осіб.

Відповідні зміни внесуть до ПКУ – законопроектом № 1072 та до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" – законопроектом № 1057. Ми вже повідомляли, що ключова запропонована новація – подання податковими агентами та платниками ЄСВ єдиного податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

Новації передбачають, що для підприємств та самозайнятих осіб, які використовують працю найманих працівників запроваджується квартальна звітність з ПДФО та ЄСВ із розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Окрім того, передбачили спрощення подання звітності з єдиного внеску наступним категоріям:

  • для фізосіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, передбачили подання відомостей про нарахування, обчислення і сплату ЄСВ із доходів від підприємницької діяльності або провадження незалежної професійної діяльності у складі річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації);
  • для фізосіб – платників єдиного податку передбачили подання звітності з ЄСВ у складі податкової декларації платника єдиного податку.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»