Податківці роз’яснили, чи потрібно підприємцю - єдиннику сплачувати земельний податок при тимчасовому припиненні госпдіяльності.

Особливості справляння земельного податку для спрощенців, встановлює гл. 1 розд. XIV ПКУ.

Фіскали нагадали що, платників ЄП звільняють від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з податку на майно (в частині земподатку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовують платники ЄП І – ІІІ груп для провадження госпдіяльності (пп. 4 п. 297.1 ПКУ).

Вони вказали, що Закон № 755 та інші нормативно-правові акти не передбачають тимчасового припинення підприємницької діяльності.

Тому у разі припиненні госпдіяльності, ФОП не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконує умови, які звільняють платника ЄП від сплати земельного податку.

Отже, контролери зробили висновок: ФОП – єдинники – власники земельних ділянок при припиненні госпдіяльності сплачують земельний податок на загальних підставах.

Нагадаємо: господарська діяльність – це діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

З висновку фіскалів слідує, що якщо підприємець перебував у так званій «податковій відпустці» у зв’язку з хворобою та/або відпусткою, то пільга, передбачена  пп. 4 п. 297.1 ПКУ, не спрацьовує.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області

 

Про правила сплати земельного податку, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»