Міністерство соціальної політики України оприлюднило на своєму офіційному веб-сайті проекту наказу «Про затвердження змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці». Очікується, що зміни вдосконалять та спростять процедуру проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Проект актУ передбачає внесення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.012005 р. № 15.

Передбачається передусім:

  • спрощення процедури проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • врегулювання процедури залучення до роботи комісій з перевірки знань з питань охорони праці представників профспілок, Держпраці, Фонду соціального страхування;
  • врегулювання процедури визначення переліку питань (тестів) для перевірки знань з питань охорони праці;
  • надання навчальним центрам та роботодавцям, що проводять навчання з питань охорони праці, можливості визначати форми та методи організації навчання та перевірки знань.

У новій редакції викладуть розділ 2 Положення, який регулює вивчення основ охорони праці у закладах освіти.

Встановлять норму, що навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників може проводитись як безпосередньо роботодавцем, так і в навчальних центрах, у тому числі галузевих, відповідно до Положення. Перевірка знань працівників повинна проводитися за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.

Перевірку знань працівників з питань за результатами навчання безпосередньо у роботодавця буде здійснювати комісія, утворена роботодавцем у складі не менше трьох осіб. У разі неможливості утворити комісію роботодавця, перевірку знань зможе здійснювати комісія роботодавця – іншого учасника об’єднання підприємств.

Джерело: сайт Мінсоцполітики

 

Про організацію навчання охорони праці  читайте в матеріалі газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»