Мінфін повідомив, що Верховна Рада ратифікувала Протокол між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

За словами відомства, ратифікація Протоколу спрямована на приведення положень Угоди до новітніх стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), зокрема розширення можливостей щодо обміну інформацією та надання допомоги у стягненні податків.

Положеннями Протоколу, зокрема передбачені:

  • перелік податків, на які поширюється дія Угоди, які приведено у відповідність із національними законодавствами обох держав;
  • розширення терміну "резидент" відповідно до положень модельної Конвенції ОЕСР;
  • нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;
  • нова стаття відносно допомоги у стягненні податків, згідно з якою держави надаватимуть одна одній допомогу у стягненні податкових заборгованостей.

За повідомленням Міністерства фінансів України

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Виплата дивідендів нерезиденту: чи утримувати податок на репатріацію" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»