ДПС роз’яснила, які договори (контракти) є довгостроковими для цілей оподаткування ПДВ та на яку дату формувати податковий кредит за такими договорами. Йшлося про операції з придбання послуг (виконання робіт) із реконструкції перону повітряних суден термінального комплексу.

У п. 187.9 ПКУ визначено, що податкові зобов’язання з ПДВ виконавець довгострокових договорів (контрактів) визнає на дату фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).

Водночас для цілей п. 187.9 ПКУ довгостроковий договір (контракт) — це будь-який договір:

  • на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг;
  • з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва;
  • яким не передбачено поетапного здавання робіт.

Податковий кредит з ПДВ замовник за довгостроковими договорами (контрактами) визнає на дату фактичного отримання результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Отже, якщо договором на виконання робіт з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом передбачено поетапне здавання робіт (здавання черг будівництва), то такий договір не вважається довготривалим. Відповідно, замовник формує податковий кредит з ПДВ за правилом «першої події» відповідно до п. 198.2 ПКУ.

Якщо ж поетапне здавання робіт не передбачено, то відповідний договір буде довгостроковим для цілей оподаткування ПДВ. У цьому випадку замовник формує податковий кредит за спецправилом для довгострокових договорів.

Джерело: ІПК ДПСУ від 12.09.2019 р. № 163/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

 

Про декларування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ ми розповідали в статтях сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»