У ГУ ДПС у Харківській області нагадали, що фізособа може повернути частину сплаченого із її заробітної плати ПДФО, скориставшись правом на податкову знижку.

Для реалізації такого права  платник податку  має заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня року наступного за звітним.

До податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Мова йде про  квитанції, фіскальні або товарні чеки, копії договорів, де обов'язково повинна бути відображена вартість товарів, робіт чи послуг і строк продажу.

Нагадаємо: ПКУ дає можливість українцям зменшити оподатковуваний дохід (отриманий у вигляді зарплати) на суму таких витрат:

  • сплачені проценти за іпотечним кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески;
  • плата за навчання;
  • платежі з довгострокового страхування життя або внески до недержавних пенсійних фондів;
  • витрати на покупку доступного житла або на погашення пільгового іпотечного кредиту тощо.

Важливо!

Якщо фізособа не працює, не отримує заробітну плату або  отримує її неофіційно (не сплачує ПДФО), вона не має права на податкову знижку.

Джерело: сайт ДПС у Харьківській області

 

Детально про те, як скористатися правом на податкову знижку щодо витрат на навчання, розповість консультація в газеті "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»