Предствники Нацбанку пояснили, яким чином заповнювати поле "№ рахунку" у чековій книжці з урахуванням нового IBAN-формату.

Вони зауважили, що оскільки банки оформляли своїм клієнтам грошові чекові книжки до запровадження стандарту IBAN, де зазначався діючий на той час реквізит "№ рахунку" клієнта, банк має право виправляти зазначений рахунок на стандарт IBAN.

При цьому використання грошової чекової книжки, яка була заповнена банком по діючим на той час реквізитам "№ рахунку" клієнта, допускається до повного її використання.

Що стосується безпосереднього заповнення реквізиту "№ рахунку" за стандартами IBAN, який має 29 знаків, регулятор допускає його заповнення в кілька рядків, враховуючи, що форма грошового чека має певні обмеження в розмірах, а сам бланк виготовлено лише друкарським способом.

Джерело: лист Нацбанку від 09.09.2019 р. № 50-0006/46321

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Банківські рахунки за стандартом IBAN: що потрібно враховувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»