Серед ключових змін щодо податкових перевірок, які містить законопроект  № 1210  від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", виділимо наступні:

  • податкові перевірки триватимуть довше. Так, удвічі збільшать тривалість позапланових та фактичних перевірок, збільшать тривалість планових перевірок  до 35 робочих днів - для великих платників, 15 робочих днів - щодо суб'єктів малого підприємництва,  25 робочих днів – для інших платників податків.  Окрім того для допуску на перевірку податківці зможуть пред’являти не лише службове посвідчення, а й належним чином оформлений відповідним контролюючим органом документ, що засвідчує посадову (службову) особу;
  • податкові повідомлення-рішення  на велику суму можна буде оскаржити до Апеляційної ради;
  • податкові повідомлення-рішення стануть детальнішими, але й надсилатимуть їх частіше.

Джерело:  законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві"

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»